Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do Pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  1. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  1. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  1. Dzisiaj po raz ósmy w naszym rejonie odbędzie się akcja ruchu hospicyjnego Pola Nadziei. Po Mszach Świętych wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne będzie dzielić się żonkilami – symbolem nadziei i pamięci o osobach chorych, cierpiących i potrzebujących naszego wsparcia. W imieniu Fundacji dziękujemy za hojność.
  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Aleksandra Lieban. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Michał Baranowski i Agnieszka Baranowska – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza; Mariusz Bohdan – parafia Łebień i Karolina Treder – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. Na stronie internetowej parafii – www.parafianwl.pl umieszczone zostały warunki postępowania zakupowego dla zadania: „Renowacja prospektu organowego w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej”.
  1. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.