Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

  2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia w łączności ze Mszą Świętą rano i wieczorem zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia, godzinę przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

  3. W sobotę, 1 maja przypada także liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika. Jest to dzień odpustu w naszym kościele filialnym w Redkowicach. Msza Święta Odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi – Ksiądz Neoprezbiter Robert Dorau – wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku. Po Mszy Świętej udzieli nam specjalnego błogosławieństwa papieskiego, które przysługuje nowo wyświęconemu kapłanowi.

  4. Zapowiedzi przedślubne; Mateusz Ogrodowski – stanu wolnego parafia NPNMP w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Katarzyna Górska – stanu wolnego – parafia Garczegorze – zapowiedź pierwsza.

  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  6. W tym tygodniu patronuje nam: – w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.