Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                     16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

                                                                                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  1. Zapraszamy na „randki małżeńskie” – dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Spotkanie odbędzie się w środę 19 kwietnia o godz. 19.00 w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku, w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego).
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  1. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Zbigniew Wojcieszek. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi Jemu łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.