Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                       7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO       

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.
  1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  1. We wtorek 9 kwietnia o godz. 16.00, Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Prośmy Boga, aby Dary Jego Mądrości były należycie wykorzystywane w życiu młodych, by odważnie i świadomie budowali swoje życie, współczesny Kościół i naszą Parafię. Tego dnia nie będzie wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.
  1. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  1. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej Parafii.
  1. We wtorek, o godz. 18.00 w Lęborskim Centrum Kultury – Fregata odbędzie się spektakl pt. „Brat naszego Boga”. Jest to adaptacja dramatu Karola Wojtyły. Wstęp wolny.
  1. Lęborska Korona zaprasza na kolejną z cyklu „Randkę Małżeńską”, która odbędzie się w środę o godz. 18.30. Zapewniona będzie też opieka dla dzieci.
  1. Na stronie internetowej naszej parafii – www.parafianwl.pl umieszczone zostały warunki postępowania zakupowego dla zadania: „Renowacja prospektu organowego w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej”.
  1. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia, abyśmy w naszym otoczeniu stawali się propagatorami szacunku dla każdego ludzkiego życia i byśmy potrafili jak Maryja odpowiadać Bogu TAK na Jego plany wobec nas.