Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY                                                              26 grudnia 2021

                                              

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

  1. W poniedziałek , 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.

 

  1. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 

  1. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 17.00, natomiast o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

 

  1. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 9.00 i 12.00, w kościołach filialnych o stałych porach.

 

  1. Od wtorku 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich.

 

  1. Podczas kolęd nie będzie Mszy Świętych wieczornych, a biuro parafialne czynne będzie tylko po porannej Mszy Świętej.