Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

  2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według następującego porządku: w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 7.30 i 11.00, w Kębłowie o godz. 7.30, w Redkowicach o godz. 9.00, w Chocielewku o godz. 9.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. Pójdziemy trasą z poprzednich lat. Proszę również o przygotowanie czterech ołtarzy w tych samych miejscach, co w poprzednich latach. Zatroszczmy się również o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, aby uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.

  3. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00.

  4. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca czerwca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz. 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00 do Mszy Świętej do godz. 18.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych
    z posługą sakramentalną.

  1. Zapowiedzi przedślubne: Patryk Brodalski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Karolina Kustusz – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza. Arkadiusz Krawczak – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Adriana Rodziewicz – stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski – zapowiedź pierwsza

  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.