Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                           12 czerwca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 7.30 i 11.00, w Kębłowie o godz. 7.30, w Redkowicach o godz. 9.00, w Chocielewku o godz. 9.00. Procesja eucharystyczna w Nowej Wsi Lęborskiej do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie w łączności ze Mszą Świętą rano i wieczorem. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień w oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła parafialnego.
  1. W środę 15 czerwca nasza Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi obchodzić będzie 25-lecie nadania szkole tego imienia oraz sztandaru. Uroczysta Msza Święta o Boże błogosławieństwo dla całej społeczności Szkoły z podziękowaniem za kończący się rok szkolny i katechetyczny o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym.
  1. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na próbę do kościoła dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i w czasie oktawy, a na godz. 18.30 ministrantów i lektorów naszej parafii.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
  1. W minionym tygodniu zasnęli w Chrystusie: + Tadeusz Politański i + Piotr Dyrlaga. Niech dobry Bóg udzieli im przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogli znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób
i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Brat Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim
i odrzuconym.