Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                  5 czerwca 2022

                                              

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 1. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Będzie to również dzień I Komunii Świętej w naszej parafii. Msze Święte w następującym porządku – Nowa Wieś Lęborska: 7.30, 9.00, Uroczysta Komunia Święta o godz. 12.00. Kębłowo o godz. 8.00, Redkowice 10.30, w Chocielewku –
  I Komunia Święta o godzinie 10.00. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta z niedzieli w Chocielewku.
 1. Spowiedź przed I Komunią Świętą w kościele parafialnym w sobotę 11 czerwca: o godz. 10.00 zapraszamy dziewczynki i rodziców zaś na 11.00 chłopców i rodziców.
 1. Próby przed Uroczystością I Komunii Świętej we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!
 1. Zapowiedzi przedślubne. Michał Buś – stanu wolnego – parafia Mosty oraz Daria Ruczyńska – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.