Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                         28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  1. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej, w poniedziałek 29 kwietnia. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc – maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w łączności ze Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe, w niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują. Jest to jednocześnie święto patronalne kościoła w Redkowicach. Msza Święta odpustowa o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii o godz. 12.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie oraz wywieśmy flagi narodowe.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w czwartek i sobotę od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. Zapowiedzi przedślubne; Michał Baranowski i Agnieszka Baranowska – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Mariusz Bohdan – parafia Łebień i Karolina Treder – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Oskar Kapiszke – parafia Nowa Wieś Lęborska i Ilona Jankowska – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.