Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                  17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  1. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i jak najowocniej wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
  1. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną (lub o innej godzinie) zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc Błogosławieństwa Bożego.
  1. W piątek zapraszamy na ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona po wieczornej Mszy Świętej – którą odprawimy w intencji naszej parafii. Po Mszy Świętej wyjdziemy z krzyżem z naszego kościoła. Przejdziemy ulicą Grunwaldzką, przejdziemy obok Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia wejdziemy na ulicę Witosa i pójdziemy w kierunku ulicy Dworcowej by później drogą wewnętrzną wejść na ulicę Grunwaldzką na wysokości kościoła by w nim zakończyć wspólną modlitwę i rozważanie Drogi Krzyżowej. Prosimy przynieść ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  1. Jak co roku w Kościerzynie odbywać się będzie Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zapraszamy chętną młodzież, szczególnie tę, która przygotowuje się do przyjęcia Bierzmowania. Wyjazd za tydzień w Niedzielę Palmową, koszt 40 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Olka.
  1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, która rozpocznie w Kościele Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.
  1. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi odbędzie się 25 marca – w Wielki Poniedziałek. Godziny słuchania spowiedzi podamy za tydzień.