Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej rano i wieczorem. Do czwartku włącznie, z racji trwania oktawy Bożego Ciała jest połączone z procesją eucharystyczną dookoła kościoła parafialnego.
  1. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia wspólnota w Chocielewku przeżywać będzie swój odpust. Msza Święta odpustowa o godz. 16.00 – przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Maciej Dzwonkowski – Wikariusz kartuskiej kolegiaty.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała; dziękujemy Rodzinom i Grupom przygotowującym ołtarze, Dzieciom sypiącym kwiaty, ich Rodzicom, Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, a przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie za liczną obecność, za Wasze świadectwo wiary w Chrystusa, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  1. W sobotę 17 czerwca w Pelplinie odbędzie się kolejna edycja „Przystani – warsztatów dla duszy”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie młodzież. Wyjazd o godz. 9.00, koszt 50 zł, planowany powrót około godz. 22.00.
  1. OSP w Leśnicach, Sołectwo Leśnice i Pogorzelice zapraszają 18 czerwca w godzinach od 8.00 – 13.00 na akcję „Oddaj krew z OSP”. W programie wiele atrakcji dla całych rodzin.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.