Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            19 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W ubiegłą niedzielę we Wspólnocie Parafialnej podczas Mszy Świętej dziękowałem Panu Bogu za Dar Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa. Cieszę się, że mogłem to czynić pośród moich Bliskich, Przyjaciół i Rodziny. Chciałbym jeszcze raz podziękować Wszystkim, za życzenia i tak liczny udział w moim Jubileuszu Kapłaństwa. Na wstępie dziękuję Księdzu Olkowi, za życzenia i przygotowanie oprawy całej uroczystości. Dziękuję Radzie Parafialnej, Różom Żywego Różańca, Służbie Liturgicznej, naszemu Panu Organiście i Parafialnemu Chórowi, przedstawicielom wspólnot gromadzących się przy kościołach filialnych w Chocielewku, Kębłowie i Redkowicach. Słowa wdzięczności kieruję do Dyrekcji Szkół z Nowej Wsi Lęborskiej i Redkowic. Za obecność na Mszy Świętej i życzenia oraz życzliwość i wsparcie dziękuję Panu Burmistrzowi Lęborka Witoldowi Namyślakowi i Panu Wójtowi Nowej Wsi Lęborskiej Zdzisławowi Chojnackiemu. W sposób szczególny dziękuję obecnym na uroczystości i życzenia byłym Parafianom z Brzeźna Szlacheckiego. Dziękuję całej Wspólnocie Parafialnej za dar modlitwy, wiele słów życzliwości i duchowego wsparcia. Na koniec dziękuję moim Rodzicom za Dar Życia, duchowego wsparcia i obecności na mojej kapłańskiej drodze. Dziękuję też Bratu i Jego Rodzinie. Wszystkim z serca dziękuję!
  1. W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Msze Święte, podczas których modlić się będziemy w intencji ojców – żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę nieba.
  1. W sobotę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Tego też dnia zapraszamy na odpust filialny do wspólnoty w Kębłowie pw. NMP Nieustającej Pomocy. Msza Święta odpustowa o godz. 11.00 – przewodniczyć jej będzie
    i kazanie wygłosi Ks. Maciej Dzwonkowski – Wikariusz kartuskiej kolegiaty.
  1. W tym tygodniu zakończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą. W Nowej Wsi Lęborskiej Msza Święta w czwartek o godz. 8.00, w Redkowicach również w czwartek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Rodziców oraz dzieci i młodzież.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Filip Sokołowski – stanu wolnego – parafia Gniewino oraz Oliwia Piask – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza oraz Roman Żalejko – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Sandra Bielak – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca śp. Zygmunt Lawrenc oraz Mieczysław Borkowski. Niech dobry Bóg przyjmie Ich do niebieskiej ojczyzny. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.