Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

DWUNASTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           25 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
  1. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Kolekta tego dnia tzw. „świętopietrze” przekazana będzie na papieskie cele charytatywne realizowane przez Stolicę Apostolską.
  1. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po wieczornej Mszy Świętej. Również w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie w kościołach filialnych.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Filip Sokołowski – stanu wolnego – parafia Gniewino oraz Oliwia Piask – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Roman Żalejko – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Sandra Bielak – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Marcin Kwidziński – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Alicja Dawidowska – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.