Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 16 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  1. Za tydzień – w niedzielę – po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, będziemy święcić samochody. Chcemy się również modlić za kierowców i wszystkich podróżujących. Serdecznie zapraszamy.
  1. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  1. Chcielibyśmy poinformować, iż w ramach programu odbudowy zabytków, nasz kościół parafialny otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 119 974,00 zł na renowację murów zewnętrznych.
  1. Fundacja „Pomóż i Ty” z Gdyni, która działa od 1995 roku i pomogła kilku tysiącom osób niewidomych i niepełnosprawnych będzie ze swoim stoiskiem charytatywnym na Dniach Jakubowych. Wszystkich ludzi dobrej woli zaprasza na rozmowę o możliwościach wspierania swoich podopiecznych.
  1. Zapowiedzi przedślubne. Hubert Namyślak – stan wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Olga Jelińska – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Wojciech Kotłowski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Dominika Groth – stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski – zapowiedź pierwsza.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Jerzy Dyszewski. Niech Bóg okaże Mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…”.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.