Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 23 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  1. W piątek, 28 lipca, z Lęborka wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele NMP Królowej Polski. Chętnych zapraszamy na pielgrzymi szlak.
  1. Dziś po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, będziemy święcić samochody. Chcemy się również modlić za kierowców i wszystkich podróżujących. Serdecznie zapraszamy! Z tej racji dzisiaj po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła – zbiórka ofiar w ramach „Akcji 1gr za 1km” na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  1. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał on do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  1. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  1. W dniach 21 – 24 września, nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Wilna. Więcej informacji: plan, program i cenę podamy w przyszłą niedzielę. Za tydzień ruszą także zapisy. Serdecznie zapraszamy!
  1. Zapowiedzi przedślubne. Wojciech Kotłowski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Dominika Groth – stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski – zapowiedź druga.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.