Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 2. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Poświęcenie pojazdów zaparkowanych przy kościele odbędzie się po każdej Mszy Świętej.

 3. Zapowiedzi przedślubne. Bartosz Lange – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Nikola Nawrocka – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Rafał Budzowski – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Monika Budzowska – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Dominik Wróblewski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Natalia Kiżewska – stanu wolnego – parafia św. Jadwigi Królowej w Chojnicach – zapowiedź pierwsza.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 5. W tym tygodniu patronują nam:
  – w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
  – w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;
  – w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.