Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           30 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzanie świątyń i udziału we Mszy Świętej.
  1. We wtorek 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie Miłosiernemu Bogu.
  1. Środa, 2 sierpnia, to dzień odpustu „Porcjunkuli”, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  1. W piątek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianney’a – patrona proboszczów.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  1. W dniach 21-24 września, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Wilna i Trok. W programie: Wilno – Cmentarz na Rossie, Domek św. Faustyny, Barokowy Kościół św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży (z panoramą miasta), Plac Katedralny, Kaplica św. Kazimierza, Muzeum Adama Mickiewicza, Zaułek Bernardyński, Pomnik Mickiewicza, Dzielnica Artystów – na Zarzeczu; Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, Cela Konrada, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego; Troki – Bazylika pw. Nawiedzenia NMP, ul. Karaimska – spacer przy Zamku i poznanie historii Zamku oraz rejs statkiem po Jeziorze Galwe. Koszt: 200 Euro i 400 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii lub u ks. Olka. Zapraszamy!
  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Stanisławę Wąsicką – „Dobry Jezu…”.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.