Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             31 lipca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa
  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Hieronim Jakubiuk – stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski w Lęborku oraz Karolina Trowska – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;