Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   20 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  1. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Módlmy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
  1. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy duchowo łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego Narodu. Zapraszamy tego dnia na wspólną Mszę Świętą przez orędownictwo i wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.
  1. Również w sobotę, 26 sierpnia na terenie naszego diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Białogórze odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Wielki Połów”. Jest to całodzienne spotkanie dla każdego, kto chciałby pogłębić swoją wiarę. W części przedpołudniowej, już od godz. 10.00, odbędą się ciekawe konferencje dla dorosłych oraz młodzieży. Będą również zorganizowane zajęcia dla dzieci. W sesji popołudniowej, od godz. 15.00 będzie można uczestniczyć m.in. w koncercie uwielbienia a także wysłuchać ciekawych świadectw. W tej części  będzie także otwarty namiot adoracji oraz namiot z książkami katolickimi. Będzie także okazja, aby skorzystać ze spowiedzi oraz modlitwy wstawienniczej. Wielki Połów uwieńczony zostanie Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny, sprawowaną o godz. 19.00. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte dla każdego. Nie ma konieczności wcześniejszej  rejestracji. Bardzo serdecznie zapraszamy!
  1. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Krefta – stanu wolnego – parafia Gowidlino oraz Agnieszka Gillmeister – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga oraz Bartłomiej Żurawski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska i Oliwia Gierszewska – stanu wolnego – parafia Banino – zapowiedź druga.
  1. W minionym tygodniu Bóg wezwał do siebie śp. Halinę Nadrowską i Danutę Masłowską – polećmy nasze zmarłe Siostry Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia – życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.
  1. W tym tygodniu patronuje nam także:
    * czwartek, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii.