Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  1. Po okresie wakacyjnym wraca stały układ Mszy Świętych w kościołach filialnych. Również kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
  1. Jutro też rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msze Święte dla uczniów naszej parafii: dla Szkoły Podstawowej w Redkowicach w poniedziałek o godz. 9.00, zaś dla Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej we wtorek o godz. 9.00. Zapraszamy serdecznie Pracowników Szkół, Rodziców i Uczniów.
  1. W piątek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątkowe popołudnia. Adoracja rozpoczyna się o godz. 17.00 i trawa do wieczornej Mszy Świętej. Jest również okazja by pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty. Serdecznie zapraszamy!
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.