Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

  2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy na modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.30 zaś w niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.

  1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

  2. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

  3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą formularze wypominków. Składać je można po Mszach Świętych w zakrystiach lub w biurze parafialnym.

  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  5. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich;

w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof.