Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          18 września 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
  1. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
  1. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  1. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
  1. W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania rozpoczynające przygotowania do Sakramentu I Komunii Świętej i nowych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W poniedziałek 26 września na 18.30 zapraszamy rodziców dzieci klas 3, a we wtorek 27 września również o godz. 18.30 rodziców młodzieży klas 8. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym.
  1. W każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się o godz. 17.00 i potrawa do wieczornej Mszy Świętej, będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy!
  1. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
  1. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Jerzy Boczek oraz Teresa Paluszek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty o. Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.