Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                24 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W imieniu Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska pragniemy zaprosić na uroczystości patriotyczno – religijne w Krępie Kaszubskiej – dzisiaj 24 września, ku czci pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof. Początek uroczystości o godz. 13.00. W programie: wprowadzenie kompanii honorowej i pocztów sztandarowych, Msza Święta, Apel pamięci oraz złożenie wieńców i kwiatów. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

3. Również dzisiaj 24 września w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicach w godz. od 8.00 do 13.00 będzie można oddać krew w ramach akcji „Oddaj Krew z OSP”. Zainteresowanych pomocą serdeczne zapraszamy!

4. W piątek, 29 września, przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

5. W sobotę, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

6. W tym tygodniu odbędą się spotkania rozpoczynające przygotowania do Sakramentu I Komunii Świętej i nowych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek 26 września na 18.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas 3, a w środę 27 września również o godz. 18.30 rodziców i młodzież klas 8. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.