Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy poprzez modlitwę wyrazić naszą wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.

3. W piątek o godz. 18.00 Ks. Biskup Arkadiusz Okroj udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Prośmy by Dary Ducha Świętego pomogły młodym ludziom dojrzale uczestniczyć w życiu Kościoła, czuć się jego częścią i być za Niego odpowiedzialnym.

4. W ostatnim tygodniu września rozpoczynamy spotkania formacyjne przed I Komunią Świętą dzieci klas III szkoły podstawowej oraz młodzieży klas VIII przed Sakramentem Bierzmowania. Rodziców dzieci dzieci klas III zapraszamy na spotkanie we wtorek 28 września po wieczornej Mszy Świętej zaś kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami w środę 29 września również po wieczornej Mszy Świętej.

5. Zapowiedzi przedślubne: Szymon Bugała – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Justyna Czaja – stanu wolnego – parafia Cewice – zapowiedź druga.

6. W dniach 01 i 02 października nasza parafia wraz z parafią NMP Królowej Polski w Lęborku organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Kalisza i Lichenia. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.