Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                1 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we wspólnym nabożeństwie różańcowym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  1. We środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  1. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do Mszy Świętej o godz. 18.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. Chcielibyśmy Was poinformować iż w minionym tygodniu w ramach Rządowego Programu Ochrony Zabytków nasza Parafia otrzymała dotację na renowację Prospektu Organowego w naszym kościele parafialnym w wysokości 112.365 zł. Jest to trzecia dotacja jaką udało się nam pozyskać w tym roku na renowację naszej parafialnej świątyni. Suma wszystkich dotacji przeznaczonej na renowacje to 267.263 zł.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.