Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy na modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.30; w niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.

 4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą formularze wypominków. Składać je można po Mszach Świętych w zakrystiach lub w biurze parafialnym.

 6. W naszej parafii poczyniliśmy kolejną inwestycję. Wejście i schody przed kaplicą cmentarną w Czarnówku zostały wyłożone kafelkami. Dziękujemy za pomoc w ich położeniu Panom: Jerzemu Walkuszowi oraz Pawłowi Zaborowskiemu.

 7. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy kandydatów na dwudniowe rekolekcje GPS. Kandydatów ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi Lęborskiej zapraszamy już w piątek i sobotę 15-16 października br. Rekolekcje odbędą się w Szkole Podstawowej nr 4 w Lęborku. Kandydatów ze Szkoły Podstawowej z Redkowic zapraszamy 19-20 listopada br. do Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku. Bliższe informacje na temat rekolekcji przekażą katecheci w poszczególnych szkołach.

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 9. W tym tygodniu patronują nam:

  – w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn;
  – w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła;
  – w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek.