Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        30 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
  1. W wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 7.30 i 9.00, w Kębłowie o godz. 9.00, Redkowicach i Chocielewku o godz. 10.30. O godz. 12.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Czarnówku. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
  1. W środę , 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Nowej Wsi Lęborskiej Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 16.30 w Redkowicach i Kębłowie, a w Chocielewku o godz. 18.00.
  1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Po każdej Mszy Świętej od 2 do 8 listopada będziemy modlić się w intencji naszych zmarłych, których ofiarowaliśmy w „wypominkach” – będziemy polecać ich Bogu przez orędownictwo Maryi, Królowej Wszystkich Świętych w dziesiątce różańca rozważając tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu o godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek,  4 listopada – Święty Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.