Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 2. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 1. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia podziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie.

 2. W sobotę o godz. 11.00 w kościele św. Jakuba Apostoła w Lęborku zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych kapłanów naszego lęborskiego dekanatu. Z naszej parafii będziemy polecać Bożemu Miłosierdzi zmarłych Proboszczów – ks. Jerzego Dąbrowę i Ks. Stanisława Kaletę. W imieniu Gospodarza parafii św. Jakuba zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. Zapowiedzi przedślubne. Patryk Wróblewski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Olga Darznik – stanu wolnego – parafia Mosty – zapowiedź pierwsza.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 5. W tym tygodniu patronują nam:

  • w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

  • w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

  • w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

  • w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, misjonarze.